3 badrum & 2 badrum - lyxigt nybyggt - nära stranden - takterrass - havsutsikt - förråd - hiss - utrustat kök
Hansson och Hertzell är stolta över att presentera detta underbara nya komplex av nybyggda lägenheter i Guardamar. Mitt i mysiga Guardamar del Segura ligger denna byggnad med 2- och 3-rumslägenheter bara 500 meter från havet. Nära till alla tjänster: parker, affärer och restauranger etc. Alla hus har en privat takterrass, med underbar utsikt över havet eller bergen.
I det stora sovrummet kan du gå genom skjutdörren till den stora terrassen för frukost. Detta sovrum har också ett eget badrum. Sovrummet har en vägg bred garderob och är utrustat med hyllor, lådor och automatisk belysning när dörren öppnas. De andra 2 stora sovrummen har också inbyggda garderober, vilket skapar en effektiv rums layout. Dessa 2 sovrum delar badrum.
Givetvis ingår även lyxköket som är utrustat med en frukostbar och gränsar till den rymliga matsalen/vardagsrummet som i sin tur ansluter till terrassen. Självklart finns det en hiss i komplexet som går från bottenvåningen till takterrassen. Bygget avslutas i april 2023, så du kommer att kunna njuta av din lägenhet mycket snart.
Klicka här för alla våra fastigheter i detta område
Klicka här för fler egenskaper från denna utvecklare
Guardamar del Segura är känt för sina många kilometer fina sandstränder. Den har en lång gata full av alla typer av butiker, samt en livlig marknad varje onsdag morgon. Det finns en hjälpsam turistbyrå där du kan boka din plats på turisttåget, ett par museer och ett stort sportcenter med inomhus- och utomhuspooler. Hamnen, som ligger borta från staden, är början på Korridor Verde vandrings- och cykelväg längs Rio Segura. Till detta finns två underbara parker, Alfonso och Renia Sofia.
Välkommen till Hansson & Hertzell och världens hälsosammaste land!
Digitala visningar gör det möjligt att träffa mäklaren på ett bekvämt sätt och få en visning av bostaden direkt i mobilen.