Nieuws Nieuws

Nieuws

View more
Hansson & Hertzell

Ontgrendel Succes: alles over de Spaanse Huurlicentie.

Ontgrendel Succes: alles over de Spaanse Huurlicentie.
8 feb 2024

Welkom, toekomstige Spaanse vastgoedeigenaren! Bij Hansson & Hertzell begrijpen we de opwinding van het investeren in de levendige vastgoedmarkt. Het is een lucratieve investering, vooral omdat de belangstelling voor het Spaanse toerisme nog steeds ieder jaar groeit.

Een passief maandinkomen is een nieuwe vorm van geld verdienen geworden zonder dat je een baan nodig hebt. Voeg daarbij de belastingvoordelen en het vermogen van onroerend goed om als buffer tegen inflatie te werken, en het wordt duidelijk waarom zoveel mensen op dit moment besluiten om in onroerend goed te investeren.

Terwijl u aan deze reis begint, is het van cruciaal belang dat u vertrouwd raakt met de regels voor uw specifieke regels voor het bezitten van een onroerend goed in Spanje. Elke gemeente heeft zijn eigen normen, dus deze gids zal zich concentreren op de algemene regels en dieper ingaan op de Valenciaanse Gemeenschap in het bijzonder.

In deze uitgebreide gids bespreken we welke eigendommen in aanmerking komen, de technische vereisten en andere ins en outs van de toeristische verhuurvergunning. Belangrijke elementen voor iedereen die van zijn eigendom een vakantieoord wil maken en ondertussen wat geld wil verdienen.1. Wat is de toeristenvergunning?

Laten we beginnen met de basis. De toeristenvergunning, of ‘Licencia de Turismo’, is een wettelijke vereiste in Spanje waarmee vastgoedeigenaren hun huizen op korte termijn aan toeristen kunnen verhuren.

Het is in wezen het gouden ticket dat uw eigendom legitimeert als huuraccommodatie voor de korte termijn. Alleen met deze licentie mag u uw woning verhuren op platforms als Booking.com en Airbnb.


2. Welke eigendommen worden beschouwd als toeristische accommodatie?

Er zijn drie soorten huurwoningen in Spanje:

 1. Korte termijn toeristische verhuur
 2. Langetermijnverhuur
 3. Middellange termijn of seizoensverhuur

Het onroerend goed komt in aanmerking voor een verhuurvergunning als het aan de volgende criteria voldoet:

 • Het onroerend goed wordt voor korte perioden, doorgaans korter dan 30 dagen, verhuurd aan niet-ingezetenen.
 • De woning wordt verhuurd voor toeristische, vakantie- of vrijetijdsdoeleinden.
 • Het pand wordt volledig verhuurd en is uitgerust voor onmiddellijk gebruik.
 • De woning wordt geadverteerd op vakantieverhuurplatforms, zoals Airbnb.
 • De woning wordt verhuurd tegen een financiële compensatie.
 • Het pand voldoet aan de toeristische en stedenbouwkundige voorschriften.


3. Privé versus zakelijke toeristenlicentie

Het begrijpen van de nuances van particuliere en zakelijke licenties is van cruciaal belang. Een particuliere toeristenvergunning is bedoeld voor degenen die hun hoofdwoning verhuren, terwijl een bedrijfsvergunning nodig is voor eigenaren die meerdere eigendommen exploiteren of tweede woningen verhuren. Als u het onderscheid kent, kunt u later juridische problemen besparen.

De Valenciaanse Gemeenschap, Decreet 15/2018 houdt in dat u uw woning moet registreren in de HRVR (Valenciaanse huurregister):

 • Als particulier: als u 1– 4 woningen verhuurt
 • Als ondernemer: als u meer dan 4 woningen verhuurt


4. Hoe verkrijg ik de toeristenvergunning?

Nu u overtuigd bent, is de volgende stap het verkrijgen van de licentie. Eerst dient u bij het gemeentehuis een aanvraag in voor het gemeentelijk stedenbouwkundig compatibiliteitsrapport. Zodra dit is gebeurd, moet u de volgende documenten overleggen:

 • Intentieverklaring om het onroerend goed voor toeristische doeleinden te gebruiken
 • Vastgoedinformatie: adres, bezetting, etc.
 • Eigendomsdocumentatie: verzekering, nota simple, energiecertificaat.
 • Kopie identiteitsbewijs van de eigenaar.
 • Kadastraal referentienummer.
 • Gemeentelijk stedelijk compatibiliteitsrapport dat de toeristische accommodatie goedkeurt.
 • Aanvraagformulier

Het presenteren van deze documentatie kan op meerdere manieren:

1. Via internet, als u al over een elektronisch DNI of digitaal certificaat beschikt.
2. Persoonlijk, rechtstreeks bij de Servicios Territoriales de Turismo (territoriale toeristische diensten).
3. Per post, op het postkantoor.
4. In consulaten of ambassades

Het registreren van uw woning is gratis en zodra uw documenten zijn goedgekeurd, krijgt u een licentienummer dat er als volgt uitziet:

 • VT / Nummer / V voor Valencia
 • VT / Nummer / A voor Alicante
 • VT / Nummer / C voor Castellón

VT staat voor Viviendas Turisticas. Als u meer dan 4 eigendommen registreert, wordt deze vervangen door EGVT voor Empresas Gestoras de Viviendas Turísticas. Dit nummer moet worden vermeld in elke advertentie die u maakt.

Het navigeren door dit bureaucratische doolhof lijkt misschien intimiderend, maar vrees niet: onze experts bij Hansson & Hertzell zijn hier om u bij elke stap te begeleiden.


5. Technische eisen

Uw accommodatie moet aan specifieke technische eisen voldoen om de veiligheid en het comfort van uw gasten te garanderen. Hierbij kunt u denken aan brandveiligheidsmaatregelen, adequate ventilatie en geschikte inrichting. Ons team kan u helpen deze vereisten naadloos te begrijpen en te implementeren. De standaardkwalificaties zijn:

 • Een lift vanaf de 4e verdieping
 • Thermische en akoestische isolatie in huis
 • Stopcontacten in alle kamers met spanningsindicatie
 • Warm water
 • Het evacuatieplan bevindt zich op de voordeur
 • De lijst met nood- en andere telefoonnummers, op een zichtbare plaats opgehangen
 • Een volledig uitgeruste keuken
 • Kasten in de slaapkamers
 • Alle meubels

Sommige gemeenten hebben een strenger of soepeler beleid ten aanzien van deze normen, dus zorg ervoor dat u controleert welke regels gelden voor de door u gewenste locatie.

Voor een volledige lijst met vereisten en diepgaande informatie kunt u de Wetgeving raadplegen of contact opnemen met het team van Hansson & Hertzell voor meer hulp bij het proces.


6. Ik heb mijn toeristenvergunning verkregen – Wat nu?

Gefeliciteerd met het behalen van uw licentie! Nu kunt u geld gaan verdienen om uw investering terug te winnen. Als verantwoordelijke vastgoedeigenaar is het essentieel dat u op de hoogte bent van uw verplichtingen. Scripties omvatten:

A. Correcte reclame

Het is belangrijk om eerlijk te zijn in uw reclame en voldoende informatie te geven over uw woning. Ook moet u altijd het registratienummer van uw accommodatie vermelden, evenals de categorie (standaard / eerste / superieur). Bovendien moet bij de ingang van uw woning een toeristenidentificatieplaatje met ID-nummer zichtbaar zijn.

B. Gastregistratie

Eigenaars moeten een register bijhouden waarin de data en de verblijfsduur van elke gast worden gedocumenteerd. Dit register moet door beide partijen worden ondertekend en binnen 24 uur na de huurperiode worden ingediend bij de Policia Nacional of Guardia Civil. Registreren kan persoonlijk, per fax of via de online portalen van de Guardia Civil en de politie. Het register moet minimaal 3 jaar bewaard worden.

C. Klachtenboek

De territoriale dienst voor koophandel zult u een klachtenboek verstrekken dat altijd beschikbaar moet zijn voor de gasten. Het klachtendossier ziet er als volgt uit.

D. Naleving van de communautaire regelgeving

U moet ervoor zorgen dat u voldoet aan de gemeenschapsregels met betrekking tot toeristische verhuur. Van gasten wordt verwacht dat ze zich houden aan zowel de regels van de accommodatie als de gemeenschappelijke elementen van het gebouw of de urbanisatie. Eigenaren zijn verantwoordelijk voor het informeren van gasten over relevante regelgeving en kunnen aansprakelijk zijn voor eventuele overtredingen begaan door gasten.

E. Bescherming van persoonsgegevens

Eigenaren zijn verplicht gasten te informeren dat hun persoonsgegevens wettelijk beschermd en verwerkt worden. Bovendien moeten gasten worden geïnformeerd over de bewaartermijn van hun gegevens en hun rechten om deze te wijzigen, beperken of weglaten.

F. Verlenging

Om uw succesvolle onderneming voort te zetten, moet u de licentie elke vier jaar verlengen.


7. Wat zijn mijn rechten als eigenaar van toeristische accommodatie?

Het begrijpen van uw rechten is net zo cruciaal als het kennen van uw verplichtingen. U heeft het recht om huisregels vast te stellen, een redelijke prijs te eisen, borgsommen te ontvangen en uw favoriete verhuurplatforms te kiezen.

Bij annulering door gasten heeft u recht op restitutie. Het bedrag moet vooraf contractueel zijn vastgelegd (tussen 10% en 100%). Als u de boeking annuleert, kan de gast kiezen voor een alternatieve accommodatie of een geldelijke compensatie die gelijk is aan het dubbele van de vooruitbetaling.

Tevens heeft u op ieder moment het recht de overeenkomst te beëindigen indien de gast zich niet aan de gebruiksvoorwaarden houdt. Dit kan het geval zijn als er meer mensen verblijven dan oorspronkelijk gereserveerd, als de woning onderverhuurd is of als er andere illegale activiteiten plaatsvinden.

Het kennen van de balans tussen rechten en verantwoordelijkheden zorgt voor een harmonieuze huurervaring.


8. Wat zijn de sancties voor slecht beheer van toeristische verhuur?

Niemand wil met sancties te maken krijgen, maar geïnformeerd zijn is de beste preventie. Slecht beheer, zoals overbevolking of het niet voldoen aan de veiligheidsnormen, kan leiden tot boetes of, in extreme gevallen, de intrekking van uw toeristenvergunning. Blijf op de hoogte om uw investering veilig te houden.

A. Kleine overtredingen: een waarschuwing en een boete tot € 600

 • Het niet tonen van de identificatiebadge bij de ingang van het pand.
 • Slechte behandeling van klanten.
 • Onvoldoende schoonmaak of slecht onderhoud.
 • Geen kopieën van facturen bewaren.
 • Geen aankondiging geven van het bestaan van klachtenformulieren

B. Ernstige overtredingen: schorsing tot 6 maanden en een boete tot € 6.000

 • Valse of misleidende reclame
 • Gebrek aan wettelijk verplicht document
 • Schending van de overeenkomst of van de overeengekomen voorwaarden
 • Prijzen hoger dan die geadverteerd op de advertentie
 • Weigering om facturen uit te reiken
 • Het belemmeren van de toegang of taken van de Toeristeninspecteur

C. Zeer ernstige overtredingen: schorsing tot 3 jaar en een boete tot € 90.152

 • Maak kortetermijnverhuur zonder de toeristenvergunning
 • Niet-naleving van de huidige regelgeving
 • Niet-naleving van de brandveiligheids- en preventievoorschriften
 • Het niet nakomen van de reclame- en communicatieverplichtingen


9. Conclusie

Het avontuur van vastgoedinvesteringen in de Spaanse Valenciaanse Gemeenschap aangaan is een spannende reis. De toeristenvergunning is uw sleutel tot succes en zorgt voor een legale en lucratieve verhuur op korte termijn.

Vergeet niet dat door op de hoogte te blijven, diversiteit te omarmen en de specifieke invloeden op de Spaanse vastgoedmarkt te begrijpen, u een succesvolle en strategische investeringsreis kunt maken.

Bij Hansson & Hertzell zijn we er om dit proces naadloos te laten verlopen, zodat u zich kunt concentreren op wat het belangrijkst is: van uw woning een gewild vakantieoord maken. Neem contact op met ons team van professionals om eigendommen met het beste verhuurpotentieel te vinden, maar ook om hulp te krijgen bij het verkrijgen van de licentie. Wij helpen u van begin tot eind. Veel plezier met huren!

Vergeet Hansson & Hertzell niet te volgen op FacebookLinkedIn, Instagram en YouTube om op de hoogte te blijven van al onze nieuwe projecten!

Welkom bij Hansson & Hertzell en het gezondste land ter wereld!

Logo Hansson & Hertzell

Delen

Eigendommen

WhatsApp
Ring mig om denna fastighet