2 sovrum + 1 badrum + terrass + takterrass + pool + parkering
Fin och välskött takvåning med privat takterrass i Torreblanca. På takterassen finns en liten barbecue där man kan grilla.
Den består av två sovrum, vardagsrum, fullt utrustat kök, terrass på 10 kvm och badrum. Gemensam, fräsch pool i
bostadsområdet där man kan svalka sig eller vill undvika trängseln nere på stranden. Perfekt för boende året runt eller för
semesterperioder.
Torrevieja
Torrevieja ligger ca 45 km söder om Alicante och staden var ursprungligen en liten fiskeby som har vuxit till drygt 100.000 invånare.
På sommaren ökar antalet dramatiskt,då många spanjorer har sina sommarställen här.
Även många svenskar har bosatt sig dem senaste åren, då klimatet här är väldigt gynnsamt för personer med hud och lugn problem samt
reumatism. Tack vare att staden är belägen mellan två saltsjöar skapas här ett unikt mikroklimat som anses vara ett av världens bästa, enligt
WHO. Torrevieja har långa och mycket populära badstränder som La Mata stranden i norr till Playa Los Naufragos i söder.
Det är en livfull och kosmopolitisk stad med vackra torg, underbara promenadstråk och charmiga shoppinggator med bra restaurangutbud.
Välkommen till oss på Hansson & Hertzell och till världens hälsosammaste land!
Informationen som ges här är föremål för felskrivningar och utgör inte en del av något kontrakt. Erbjudandet kan ändras eller dras tillbaka utan förvarning. Priserna inkluderar inte övriga omkostnader.