Beläget mindre än en kilometer från den pittoreska staden San Miguel de Salinas, erbjuder Finca Los Chelines en harmonisk blandning av naturlig skönhet och närhet till bekvämligheter. Med sina 13,000 m² mark omgiven av citronlundar och pinjeskogar, är detta ett fridfullt tillflyktsort men ändå bara en kort bilresa från allt du behöver.
Fastigheten har ett avancerat bevattningssystem som underhåller 4,000 m² olivträd, gräsmattor och häckar. Dessa mogna olivträd ger årligen 3,000 kilo oliver, perfekta för lokal försäljning eller för att göra egen olivolja.
Med 50 palmer och härlig medelhavsflora är denna gård en fröjd för ögat. En stor 13 x 6m pool ligger diskret bakom murade terrasser, vilket erbjuder både avskildhet och lyx.
Fastigheten har också trefaldigt garage, centralvärme, luftkonditionering och ett modernt säkerhetssystem, vilket gör det till ett både vackert och funktionellt hem.
Huvudbyggnaden byggdes 1990 och har fem rymliga sovrum och fem badrum. Master-sviten är en särskilt lyxig plats med ett modernt badrum och en fullt utrustad garderob. Det finns också ett 40m² biljardrum och ett öppet kök som perfekt kombinerar komfort och underhållningsmöjligheter.
Bara minuter från Orihuela Costas stränder, affärer och golfbanor är Finca Los Chelines en dröm för den som söker lugn med bekvämligheter inom räckhåll.
Digitala visningar gör det möjligt att träffa mäklaren på ett bekvämt sätt och få en visning av bostaden direkt i mobilen.
Informationen som ges här är föremål för felskrivningar och utgör inte en del av något kontrakt. Erbjudandet kan ändras eller dras tillbaka utan förvarning. Priserna inkluderar inte övriga omkostnader.
© 2025 Hansson & Hertzell Realty · Juridisk anteckning · Cookies policy · Privatliv · Web karta
Design: Mediaelx
Cookies gör att du kan anpassa din upplevelse på vår webbplats, berätta vilka delar av våra webbplatser människor har besökt, hjälpa oss att mäta effektiviteten i annonser och webbsökningar och ge oss insikt i användarnas beteende så vi kan förbättra vår kommunikation och produkter. Mer information
Först och främst tack för att du kontaktade oss.
Vi har mottagit din begäran om egenskapsreferensen:HH-EMSE-SM. En av våra agenter kommer att kontakta dig så snart som möjligt.
Först och främst tack för att du kontaktade oss.
Vi har fått en begäran om en rapport om du sänker priset på fastigheten med referensen: HH-EMSE-SM
Under tiden kan du titta på det här urvalet av liknande bostöder som kan vara av intresse för dig: